HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Komunikacja w medycynie - perspektywa pacjenta

Komunikacja w medycynie - perspektywa pacjenta

10 października 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr Aldony Jankowskiej oraz mgr Oliwii Kowalczyk pt. „Komunikacja w medycynie - perspektywa pacjenta” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Celem wykładu jest przedstawienie zasad komunikacji w medycynie oraz ukazanie najważniejszych elementów wywiadu udzielanego przez pacjenta dla stworzenia możliwości postawienia prawidłowej diagnozy przez lekarza. Komunikacja jest procesem dwustronnym, w którym lekarz i pacjent są zarówno nadawcą komunikatu, jak i jego odbiorcą. Dlatego ważne jest, aby obie strony miały wiedzę na temat stworzenia obopólnie korzystnej relacji dla osiągnięcia sukcesu terapeutycznego. Istotnym aspektem jest zatem poszerzenie wiedzy medycznej pacjentów i praktyczne wsparcie ich w zakresie funkcjonowania w opiece zdrowotnej.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

MS banerek