Wskazówki żywieniowo-diagnostyczne przy chorobach tarczycy

3 października 2018 r. o godz. 18:00 mgr Monika Gackowska-Lisińska wykładem pt. „Wskazówki żywieniowo-diagnostyczne przy chorobach tarczycy” zainauguruje XXIV edycję cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Podczas wykładu wszyscy zainteresowani dowiedzą się m.in.:

• Jaki jest związek pomiędzy glutenem, celiakią i chorobą tarczycy?
  • Czy osoby z Hashimoto powinny stosować dietę bezglutenową jeżeli nie mają celiakii?
  • Czy dieta eliminacyjno-rotacyjna oraz celowana terapia probiotyczna są efektywne w kontekście spadku miana przeciwciał anty-TPO oraz anty-TG?
  • Jakie najczęstsze problemy z mineralizacją występują u osób cierpiących na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy?

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

MS banerek