HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Udany zabieg w Szpitalu Uniwersyteckim

Udany zabieg w Szpitalu Uniwersyteckim

urol12 lipca 2018 r. w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy po raz pierwszy przeprowadzono dwa zabiegi wszczepiania protezy prącia.

Zaburzenia erekcji to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Choroba ta rozwija się powoli i dotyka coraz większą liczbę chorych, a co najważniejsze coraz młodszych mężczyzn. Impotencja może być wynikiem zabiegów chirurgicznych, szczególnie onkologicznych, gdzie priorytetem jest całkowite wycięcie raka (czystość onkologiczna), a o zachowaniu struktur naczyniowo-nerwowych odpowiedzialnych za erekcję myśli się na samym końcu. Do takich zabiegów należy np. wycięcie stercza z powodu raka prostaty (prostatektomia radykalna) lub operacje onkologiczne raka odbytnicy lub jelita grubego.

Zabiegi przebiegły zgodnie z planem, co jest zasługą całego zespołu operującego:

  • operował: dr n. med. Piotr Świniarski
  • asystowali: lek. Tomasz Purwin i lek. Jacek Wilamowski


zabieg w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zabieg w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zabieg w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy  zabieg w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zabieg w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zabieg w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy

fot. Marta Laska
Źródło: Rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy