Grand Prix za egzoszkielet i złoty wynalazek

Grand Prix za egzoszkielet i złoty wynalazek

intarg logoNaukowcy Collegium Medicum UMK zdobyli prestiżowe wyróżnienia w trakcie Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2018, które odbyły się w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wspólny projekt pracowników Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK (prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska) i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. dr inż. Dariusz Mikołajewski, mgr Zbigniew Szczepański) zdobył trzy nagrody: Grand Prix, Nagrodę Platynową (wraz z dyplomem Ministra Inwestycji i Rozwoju) oraz Nagrodę Specjalną przyznaną przez delegację Chorwacji.
Więcej informacji o egzoszkielecie

Wynalazek naukowców z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK autorstwa dr. Macieja Gagata, dr. hab. Dariusza Grzanki oraz prof. dr hab. Aliny Grzanki pn. „Stent wewnątrznaczyniowy o właściwościach przyspieszających gojenie się miejsca implantacji i ograniczających wystąpienie zakrzepicy” otrzymał również trzy nagrody: Złoty Medal, Nagrodę specjalną World Invention Intellectual Property Associations WIIPA oraz nagrodą specjalną POLITEHNICA OF BUCHAREST.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG są narzędziem prorynkowej promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług o poziomie gotowości technicznej TRL od 4 do 9, jak również innowacji, które weszły już na rynek i rozpoczęła się ich komercjalizacja. Targi są też platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.

Wyniki INTARG 2018