Scapula Aurea i Golden Scapula 2018

Scapula Aurea i Golden Scapula 2018

Scapula 2018Z ogromną radością informujemy, iż zarówno polsko- jak i anglojęzyczni studenci I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK odnieśli ogromny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea i Golden Scapula 2018, zorganizowanym w Gdańsku w dniach 1-3 czerwca 2018 r.

W konkursie uczestniczyli studenci polsko- i anglojęzyczni kierunku lekarskiego z 16 następujących ośrodków akademickich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa (2), Lublina, Łodzi, Olsztyna, Radomia, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Zabrza. Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 50 struktur anatomicznych na preparatach, obrazach radiologicznych, tomograficznych i ultrasonograficznych, a egzamin testowy obejmował 60 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.

Nasi studenci zdobyli:

 • drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci anglojęzyczni w składzie:
  1. Ask Vang, który uzyskał najlepszy wynik z części teoretycznej spośród wszystkich uczestników konkursu i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej
  2. Jose Liberato
  3. Robert Fitzsimons

 • piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci polskojęzyczni w składzie:
  1. Daria Kozdroń, która uzyskała czwarty, najlepszy wynik z części teoretycznej spośród wszystkich uczestników konkursu i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji indywidualnej,
  2. Michał Puczyński
  3. Alicja Partyka

Warto nadmienić iż w kategorii indywidualnej wszyscy nasi studenci znaleźli się w pierwszej piętnastce finalistów na 77 uczestników.

Serdecznie gratulujemy!

Scapula Aurea i Golden Scapula 2018   Scapula Aurea i Golden Scapula 2018 Scapula Aurea i Golden Scapula 2018

fot. Mateusz Badura