Wampiriada

Wampiriada - logo15 maja 2018 r. Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK zaprasza na Wampiriadę. W godz. 9:00 - 14:00 studenci będą oczekiwali w auli Domu Studenckiego nr 3 w Bydgoszczy na tych, którzy zdecydują się oddać krew na rzecz potrzebujących.

Wampiriada jest cyklicznym projektem organizowanym przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w naszym województwie. Adresatem projektu jest przede wszystkim środowisko akademickie.

Głównym celem Wampiriady jest uświadamianie innych, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia. Wampiriada pokazuje, że poprzez honorowe krwiodawstwo dajemy innym bezcenny dar, niejednokrotnie w postaci życia.

Do oddania krwi zapraszamy do Domu Studenckiego nr 3 w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 46.