Złoto jest nasze!

Złoto jest nasze!

Studentki Collegium Medicum UMK Mistrzyniami Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej 2018 Studentki Collegium Medicum UMK Mistrzyniami Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej 2018 Studentki Collegium Medicum UMK Mistrzyniami Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej 2018 Studentki Collegium Medicum UMK Mistrzyniami Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej 2018

Studentki Collegium Medicum UMK Mistrzyniami Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej.

W dniach 23-25 marca 2018 r. w Krakowie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się VI Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w siatkówce kobiet i mężczyzn pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Tomasza Grodzickiego.

Do Mistrzostw zgłosiło się po 11 reprezentacji kobiecych i męskich z całej Polski. Po raz czwarty z rzędu (poprzednio w latach 2012, 2014 i 2016) studentki Collegium Medicum UMK stanęły na najwyższym stopniu podium sięgając po złoto.

Nasze „złotka” po wygraniu eliminacji grupowych, zostawiając za sobą zespoły uniwersytetów medycznych Gdańska, Poznania, Katowic i Łodzi, awansowały do grupy finałowej grającej o medale.

W meczu półfinałowym przyszło nam zmierzyć się z zespołem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i po emocjonującej grze i fantastycznej postawie naszego zespołu wygraliśmy 2 : 0 (w setach 25 : 22 i 25 : 16). W grze o złoty medal naprzeciw siebie stanęły zespoły Collegium Medicum UMK i Pomorskiej Akademii Medycznej ze Szczecina, podobnie jak w Mistrzostwach organizowanych przed dwoma laty w Bydgoszczy. Po fantastycznej grze, pełnej efektownych akcji tak w obronie jak i w ataku naszego zespołu wygraliśmy 2 : 0 (w setach 25 : 18 i 25 : 14) zdobywając czwarty pod rząd złoty medal, pisząc historię, która będzie trudna do naśladowania przez jakikolwiek zespół w przyszłych Mistrzostwach – mówi trener Henryk Borowski.

Autorkami sukcesu były: Marta Kotarska (kapitan zespołu), Daria Bieniek, Agnieszka Fibor, Mirosława Witko, Małgorzata Matlak z Wydziału Nauk o Zdrowiu, Magda Gaca, Zuzanna Bernaciak, Natalia Małachowska i Karolina Dudek z Wydziału Farmaceutycznego oraz Dominika Spyt i Martyna Moczydłowska z Wydziału Lekarskiego.

Trenerem obecnego składu oraz wszystkich poprzednich mistrzowskich składów jest mgr Henryk Borowski, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Collegium Medicum UMK.

 Fot. Gracjan Różański