Medal z Bangkoku

IPITEx2018 plakatW dniach 2-6 lutego 2018 r. odbyły się targi nowych technologii „Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition” IPITEx 2018 w Bangkoku (Tajlandia). Wydarzenie było zorganizowane przez Narodową Radę Badań Naukowych Tajlandii (NRCT). Było to 5 dni niesamowitych wrażeń naukowych, biznesowych i kulturowych. Delegacje z kilkudziesięciu krajów przedstawiły setki innowacyjnych rozwiązań.

Po dwudniowych prezentacjach i naradach podczas uroczystego bankietu ogłoszono wyniki, które przedstawicielom Collegium Medicum UMK przyniosły złoty medal oraz dwie nagrody specjalne przyznane przez liderów delegacji kanadyjskiej i rumuńskiej dla międzyuczelnianego zespołu za „3D printed passive exoskeleton for children with weakness in upper limbs”.

W skład nagrodzonego zespołu weszli: prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr hab. Marek Macko prof. UKW, dr inż. Dariusz Mikołajewski i mgr Zbigniew Szczepański z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW.

„Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition” - dyplom 1 Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition” - dyplom 2 Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition” - dyplom 3