Czy powinniśmy wierzyć nauce?

Czy powinniśmy wierzyć nauce?

31 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. hab. n. med. Marcina Woźniaka, prof. UMK pt. „Czy powinniśmy wierzyć nauce? w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

W ostatnich latach, dzięki rozwojowi Internetu, sieci społecznościowych i wielu innych form komunikacji, mamy dostęp do ogromnej ilości informacji o otaczającym nas świecie. Często zdarza się, że informacje pochodzące z różnych źródeł  są wzajemnie sprzeczne. Dotyczy to zagadnień takich jak skuteczność szczepień, leczenie nowotworów, bezpieczeństwo upraw GMO czy zmiany klimatyczne. Jednocześnie obie strony takich sporów odwołują się do argumentów z dziedziny nauki. Komu zatem wierzyć? Jak ocenić wagę argumentów poszczególnych stron? Czy można w ogóle wierzyć nauce? Wykład będzie próbą znalezienia odpowiedzi na te pytania.

Serdecznie zapraszamy.


Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów! 


Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów z XXII edycji >>

Medyczna Środa, plakat XXII edycji