Medyczna Środa

Medyczna Środa

grafika ilustracyjna20 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy na ostatni w tym roku otwarty wykład dr. hab. sztuki muzycznej Wojciecha Pospiecha, prof. UMK, kierownika Katedry i Zakładu Muzykoterapii pt. „Pokój w sercu, pokój w ciele od muzyki płynie” - wykład o terapeutycznym działaniu muzyki w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

"Muzyka bywa relaksacją i stymulacją dla osób przemęczonych i znerwicowanych, tzn. dla każdego z nas. Muzykoterapia wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi obarczonych tymi dolegliwościami i poprzez asertywność muzyczną tworzy pole do unoszenia się w przestrzeni harmonii pięknych dźwięków i pouczających tekstów. Niechaj ten wykład będzie darem dla każdego z nas, gdyż szybkie tempo życia i znikająca wrażliwość ludzka sprzyjają temu procesowi. Słuchajmy harmonijnych utworów muzycznych." (dr hab. W. Pospiech, prof. UMK)

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów z XXII edycji >>

Medyczna Środa, plakat XXII edycji