Odblaski dla Afryki

Odblaski dla Afryki

Paramedics for Africa - zbiórka odblasków dla uczniów szkół w GhanieRatownicy dla Afryki (Paramedics for Africa), projekt którego twórczyniami są absolwentki ratownictwa medycznego Collegium Medicum UMK organizują zbiórkę odblasków dla dzieci z Ghany.

Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na ghanejskich drogach, szczególnie w nocy. W krajach leżących w okolicach równika już w granicach godziny 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (pracują po lekcjach, wspierając w ten sposób rodziców w opłaceniu swojej nauki). Dzieci przemieszczają się ulicami, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników, przejść dla pieszych ani lamp ulicznych. Dla kierowców są one zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów. Ratowniczki, które do tej pory w ramach projektu Paramedics for Africa, wysyłały sprzęt medyczny do Ghany oraz szkoliły tamtejszych pracowników pogotowia, wysłały do Ghany już ponad 3 tys. podarowanych odblasków.

Collegium Medicum UMK czynnie włącza się do udziału w akcji i zaprasza studentów do punktu zbiórki odblasków, który znajduje się w Dziale Promocji i Informacji CM przy ul. Curie Skłodowskiej 9 W Bydgoszczy (budynek dydaktyczny patomorfologii, parter).

Więcej informacji na FB >>