Skonsultuj z Farmaceutą - cukrzyca

Skonsultuj z Farmaceutą - cukrzyca

Skonsultuj  z Farmaceutą – cukrzyca, ulotka akcji25 listopada 2017 r. (sobota) na terenie Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz w Fordonie odbędzie się ogólnopolska akcja edukacyjno-profilaktyczna pn. "Skonsultuj z Farmaceutą - cukrzyca”, podczas której studenci i magistrzy farmacji przeprowadzą bezpłatne badania profilaktyczne i analizę otrzymanych wyników. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od 10:00 do 18:00.

Organizatorami wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Bydgoszcz działające przy Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK.

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec dwukrotnemu zwiększeniu.

Podczas akcji edukacyjno-profilaktycznej będą wykonywane bezpłatne pomiary:

  • ciśnienia tętniczego krwi
  • stężenia glukozy we krwi
  • zawartość tkanki tłuszczowej
  • porady dietetyczne i ziołolecznicze
  • przeglądy lekowe i porady farmaceutyczne

Dlaczego warto się badać?

Podstawowy pomiar glikemii stanowi wstępną diagnozę stanu zdrowia i jego założeniem jest identyfikacja cukrzycy. Samo badanie trwa kilka minut - to dużo mniej niż spotkanie z przyjaciółmi czy rozmowa telefoniczna z rodziną mieszkającą w innym mieście. Czy to nie takie chwile upiększają nasze życie? Weź udział w "Skonsultuj z Farmaceutą" i zadbaj o siebie oraz bliskich. Odpowiednio wcześnie wykryta cukrzyca daje szansę na praktycznie całkowite zminimalizowanie symptomów choroby dzięki odpowiedniej terapii.

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Polskie apteki odwiedza średnio 2 miliony pacjentów dziennie. Każdego dnia magistrowie farmacji nie tylko wydają leki ale również udzielają porad. To ogromna i odpowiedzialna rola w procesie edukacji i profilaktyki zdrowotnej.

WEŹ UDZIAŁ W PIERWSZYM PRZEGLĄDZIE LEKOWYM W BYDGOSZCZY! ZABIERZ ZE SOBĄ WSZYSTKIE SWOJE LEKI, A UZYSKASZ FACHOWĄ INFORMACJĘ O ICH ZAŻYWANIU I INTERAKCJACH.

Czy regularnie przyjmujesz więcej niż jeden lek?

Czy zażywasz lekarstwa na chorobę przewlekłą tj. cukrzyca lub astma?

Jeśli tak, zachęcamy do konsultacji z farmaceutą. Wystarczy zabrać ze sobą swoje leki. Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 15.00

BĄDŹ ŚWIADOMY I PEWNY SWOJEGO LECZENIA

 Skonsultuj  z Farmaceutą – cukrzyca, ulotka akcji Skonsultuj  z Farmaceutą – cukrzyca, ulotka akcji