Czy można zapobiec alergii?

alergia, grafika ilustracyjna8 listopada 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr hab. n. med. Anety Krogulskiej - Kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii pt. „Czy można zapobiec alergii?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Alergia jest chorobą cywilizacyjną o narastającym znaczeniu. Zazwyczaj zaczyna się w dzieciństwie. Może wiązać się z ciężkim przebiegiem i różnymi powikłaniami w każdym okresie życia. Wykazano, że choroby te znacznie obniżają jakość życia. Zatem od lat na całym świecie prowadzone są liczne badania, których celem jest zahamowanie tzw. marszu alergicznego.
Profilaktyka może być stosowana na różnych etapach. Najistotniejsze są metody profilaktyki pierwotnej.

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów z XXII edycji >>

Medyczna Środa, plakat XXII edycji