Medyczna Środa o przeszczepianiu narządów i tkanek

Medyczna Środa o przeszczepianiu narządów i tkanek

grafika ilustracyjna25 października 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr. hab. n. med. Zbigniewa Włodarczyka - kierownika Katedra Chirurgii Ogólnej i Transplantologii oraz dr n. med. Aleksandry Woderskiej - regionalnego koordynatora pobierania i przeszczepiania narządów Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantologii Poltransplant pt. „Współczesne osiągnięcia w dziedzinie przeszczepiania narządów i tkanek na świecie, w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim.” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Transplantacja jest uznaną metodą leczenia, a często jedyną alternatywą terapeutyczną. W przeddzień Światowego Dnia Donacji i Transplantacji (26.10.) / Dnia Transplantacji w Polsce (26.01.) proponujemy przedstawienie ciekawych informacji na temat przełomowych dokonań w dziedzinie przeszczepiania narządów i tkanek na świecie, w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim.

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów z XXII edycji >>

Medyczna Środa, plakat XXII edycji