Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji nagrodzone

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji nagrodzone

nagroda dla PTSFPolskie Towarzystwo Studentów Farmacji, które działa również przy Collegium Medicum UMK (PTSF Oddział Bydgoszcz), dostało nagrodę dla najlepszej farmaceutycznej organizacji na świecie, w trakcie trwania tegorocznego Kongresu International Pharmaceutical Students' Federation w Tajwanie.

W dniach 6-9 października 2017 r. podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji w Lublinie, statuetka została oficjalnie przekazana poszczególnym oddziałom. Przedstawiciele PTSF oddział Bydgoszcz również mieli przyjemność uczestniczyć w tej konferencji, która odbywała się po hasłem przewodnim „Pacjent hospitalizowany. Rola farmaceuty w farmakoterapii i opiece okołoszpitalnej”. Studenci farmacji wysłuchali szeregu ciekawych wykładów i wzięli udział w interesujących warsztatach (w tym o badaniach klinicznych, manipulacji w reklamie i szyciu chirurgicznym).

Podczas Kongresu odbył się również Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych. Naszą uczelnię reprezentował student V roku farmacji Jakub Gębalski. Przedstawiona praca „Wpływ fluorochinolonów i kwasu askorbinowego na tworzenie biofilmu przez szczepy Proteus mirabilis” została wykonana pod opieką dr. n. med. Joanny Kwiecińskiej-Piróg w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Eugenia Gospodarek-Komkowska.

I Ogólnopolskiego Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji w Lublinie, 2017 Jakub Gębalski, Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych, Lublin 2017