Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji nagrodzone

nagroda dla PTSFPolskie Towarzystwo Studentów Farmacji, które działa również przy Collegium Medicum UMK (PTSF Oddział Bydgoszcz), dostało nagrodę dla najlepszej farmaceutycznej organizacji na świecie, w trakcie trwania tegorocznego Kongresu International Pharmaceutical Students' Federation w Tajwanie.

W dniach 6-9 października 2017 r. podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji w Lublinie, statuetka została oficjalnie przekazana poszczególnym oddziałom. Przedstawiciele PTSF oddział Bydgoszcz również mieli przyjemność uczestniczyć w tej konferencji, która odbywała się po hasłem przewodnim „Pacjent hospitalizowany. Rola farmaceuty w farmakoterapii i opiece okołoszpitalnej”. Studenci farmacji wysłuchali szeregu ciekawych wykładów i wzięli udział w interesujących warsztatach (w tym o badaniach klinicznych, manipulacji w reklamie i szyciu chirurgicznym).

Podczas Kongresu odbył się również Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych. Naszą uczelnię reprezentował student V roku farmacji Jakub Gębalski. Przedstawiona praca „Wpływ fluorochinolonów i kwasu askorbinowego na tworzenie biofilmu przez szczepy Proteus mirabilis” została wykonana pod opieką dr. n. med. Joanny Kwiecińskiej-Piróg w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Eugenia Gospodarek-Komkowska.

I Ogólnopolskiego Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji w Lublinie, 2017 Jakub Gębalski, Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych, Lublin 2017