Medyczna Środa

Medyczna Środa

symbol kobiety11 października 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. n. med. Pawła Sadłeckiego, adiunkta w Katedrze Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej pt. „Laparoskopia w leczeniu nowotworów żeńskich narządów płciowych. - Kiedy leczenie może być mniej inwazyjne.” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Nowotwory żeńskich narządów płciowych stanowią niezwykle istotny problem zdrowotny kobiet w każdym wieku. Laparoskopia jest mało inwazyjną techniką diagnostyczną i terapeutyczną. Wraz z rozwojem technik operacyjnych zwiększają się możliwości zastosowania laparoskopii w onkologii ginekologicznej. Korzyściami płynącymi z zastosowania tej techniki oprócz radykalności onkologicznej są m.in. krótszy czas pobytu w szpitalu, krótszy okres rekonwalescencji pooperacyjnej oraz mniejszy odsetek powikłań. Trendy ogólnoświatowe jednoznacznie wskazują na zwiększenie odsetka operacji endoskopowych w ginekologii onkologicznej. Wiedza o wadach i zaletach zastosowania tej nowoczesnej techniki operacyjnej w ginekologii onkologicznej bez wątpienia warta jest rozpropagowania.

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów poprzedniej edycji >>

Medyczna Środa, plakat XXII edycji