Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu

VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu 21-22 września 2017 r. Bydgoszcz W dniach 21-22 września 2017 r. w Bydgoszczy odbył się VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu, poświęcony problematyce udaru mózgu u pacjentów w młodym wieku. Organizatorem tegorocznego spotkania była Klinika Neurologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK.

Spotkanie, odbywające się pod patronatem Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej zgromadziło ponad 230 uczestników. Uroczystość otwarcia uświetnili: prorektor ds. Collegium Medicum, prof. dr hab. Graż̇yna Odrowąż-Sypniewska oraz dyrektorzy szpitali: dr Jacek Kryś, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy oraz dr Zbigniew Sobociński, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr. J. Biziela w Bydgoszczy. Liczne grono wykładowców zaszczycili czołowi polscy eksperci, m.in. Konsultant Krajowy ds. Neurologii prof. dr hab. DanutaVI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu 21-22 września 2017 r. Bydgoszcz Ryglewicz, prezesi Polskiego Towarzystwa Neurologicznego: prof. dr hab. Przemysław Nowacki i prof. dr hab. Jarosław Sławek oraz eksperci zagraniczni: prof. Janika Korv z Estonii, prezes Nordic Stroke Society, prof. Krystina Ryliskiene z Wilna oraz prof. Amos Korczyn z Izraela, światowy autorytet w dziedzinie demencji i chorób neurodegeneracyjnych. Jednostki Collegium Medicum UMK reprezentowali: dr hab. Anita Olczak, dr hab. Grzegorz Kozera, dr hab. Zbigniew Serafin, prof. UMK, dr Urszula Adamska oraz dr Paulina Sobieszak-Skura.

W ramach zjazdu obyła się m.in. sesja na temat chorób mózgowo-naczyniowych u dzieci i młodzieży, współorganizowana z Zespołem ds. Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych PAN oraz liczne sesje tematyczne, satelitarne, warsztaty tematyczne oraz walne zebranie i wybory zarządu Towarzystwa. Walne zebranie członków PTUM wybrało dr hab. Grzegorza Kozera na stanowisko Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa na kadencję 2017-2020. Spotkanie, niezależnie od walorów naukowych przyczyniło się do promocji zarówno naszych Szpitali jak i miasta Bydgoszczy.

VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu 21-22 września 2017 r. Bydgoszcz VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu 21-22 września 2017 r. Bydgoszcz VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu 21-22 września 2017 r. Bydgoszcz

fot. Filip Jaskólski