Student Exchange Programme

W dniach 16-18 i 21 sierpnia 2017r w K i Z Farmakognozji przebywali studenci w ramach Student Exchange Programme. Goście byli studentami farmacji z Algierii, Chorwacji, Francji, Portugali,  Rumunii, Słowenii i Tajwanu. W trakcie pobytu zapoznali się z zakresem nauczania w ramach przedmiotów Farmakognozja i Leki pochodzenia naturalnego oraz mieli możliwość poznania kolekcji roślin leczniczych Ogrodu Roślin Leczniczych i Kosmetycznych WF CM UMK. Uczestnicy praktycznie przeprowadzili identyfikację roślinnych surowców leczniczych na podstawie cech makroskopowych i anatomicznych cech diagnostycznych oraz oznaczyli ogólną zawartość związków fenolowych metodą spektrofotometryczną, przeprowadzili również ilościowe oznaczenie zawartości olejku eterycznego w zielu melisy pozyskanym z Ogrodu Roślin Leczniczych i Kosmetycznych. W czasie wizyty miała miejsce także wymiana doświadczeń w zakresie treści programowych i trybu prowadzenia zajęć w uczelniach macierzystych Gości i w naszym Uniwersytecie. Opiekę nad studentami sprawowali dr Maciej Balcerek i dr Daniel Modnicki.

Foto. A. Aleksandrowicz, M. Balcerek, M. Geraud

39 21057746 1405262889542827 1876113201 o beznazwy