Nagrody marszałka województwa

Nagrody marszałka województwa

uroczystość rozdania nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 19.06.2017 r. Naukowcy Collegium Medicum UMK i pracownicy szpitali uniwersyteckich otrzymali nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w trakcie uroczystości, która odbyła się 19 czerwca 2017 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego to najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. W kategorii Ochrona zdrowia uhonorowani zostali:

 • uroczystość rozdania nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, drugi od lewej: dr hab. Maciej Słupski dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej, za stworzenie i uruchomienie programu transplantacji wątroby w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy,

 • Jako działalność zespołową nagrodę za pierwsze w regionie i drugie w Polsce przeszczepienie krzyżowe nerek otrzymali:
  • prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk, kierownik Katedry Chirurgii Ogólnej i Transplantologii (kierownik zespołu),
  • dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej,
  • dr Piotr Jarzemski, ordynator Oddziału Urologicznego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy,
  • dr Aleksandra Woderska, regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantologii Poltransplant.

W kategorii Nauka, badania naukowe, postęp techniczny wyróżnienie otrzymał:

 • dr Mariusz Kowalewski, adiunkt w Zakładzie Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu, za cykl 33 anglojęzycznych publikacji naukowych z dziedziny kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii klatki piersiowej, które zmieniły światowe wytyczne postępowania w chorobie wieńcowej i wadach serca.


uroczystość rozdania nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w środku: prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk  uroczystość rozdania nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w środku: dr hab. Maciej Słupski   uroczystość rozdania nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pierwszy od lewej: dr hab. Maciej Słupski

Więcej informacji i zdjęć: www.kujawsko-pomorskie.pl

fot. Szymon Zdziebło / Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego