Era przełomu w chirurgii onkologicznej

Era przełomu w chirurgii onkologicznej

operacja - zdjęcie ilustracyjne24 maja 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zegarskiego oraz dr. n. med. Macieja Nowackiego pt. „Nowoczesne techniki zabiegowe w walce z nowotworami - czyli era przełomu w chirurgii onkologicznej.” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Uczestnicy wykładu będą mogli poznać najnowsze techniki leczenia oraz innowacyjny i nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest obecnie skuteczne leczenie nowotworów w zakresie chirurgii onkologicznej. Uczestnicy będą mogli także zobaczyć przykłady stosowanych po raz pierwszy na świecie i pioniersko metod operacyjnych oraz technik wspomagających. Słuchacze poznają wskazania, ale także ograniczenia i zasady kwalifikacji pacjentów. Podczas wykładu będzie można znaleźć odpowiedz na pytania: Jak wygląda tak naprawdę nowotwór? Jak wygląda nowoczesne leczenie? Jak można podjąć walkę z rakiem? Dlaczego raz udaje się wygrać a innym razem walka jest trudna i ciężka? Zobacz na własne oczy jak wygląda na co dzień walka „z cesarzem wśród chorób” z którym można wygrać!

Zapoznaj się z nowoczesną chirurgią onkologiczną – która na co dzień ratuje wielu ludzi.

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów XXI edycji >>

plakat XXI edycji wykładów MEDYCZNA ŚRODA