II miejsce w Konkursie Umiejętności Klinicznych

finaliści Konkursu Umiejętności Klinicznych: Joanna Białczyk i Jakub GębalskiStudenci Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK - członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oddział Bydgoszcz, Joanna Białczyk (V rok farmacji) i Jakub Gębalski (IV rok farmacji) zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Umiejętności Klinicznych podczas konferencji zorganizowanej w dniach 12-14 maja 2017 r. w Gdańsku.
w Gdańsku
Studenci musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną dotyczącą zagadnień z farmakologii (Etap pisemny - 2 osobowe zespoły rozwiązują przez 60 minut problemy kliniczne w formie pisemnej. Zadania sprawdzają wiedzę i kreatywność uczestników. Sformułowane są zarówno w postaci pytań testowych, jak i otwartych), a w etapie ustnym (w finale) rozważyć farmakoterapię przypadku klinicznego oraz odpowiedzieć na pytania Komisji Konkursowej (Etap ustny - cztery najlepsze zespoły wyłonione z pierwszego etapu otrzymują wybrany przypadek kliniczny. Ich zadaniem jest rozegranie sceny przedstawiającej konsultację z lekarzem prowadzącej do rozwiązania problemów zawartych w zadaniu).

Gratulujemy!

Więcej informacji o konferencji i konkursie >>