Collegium Medicum UMK na Bydgoskim Festiwalu Nauki

Collegium Medicum UMK na Bydgoskim Festiwalu Nauki

logo Bydgoskiego Festiwalu Nauki Collegium Medicum UMK jest z Bydgoskim Festiwalem Nauki od początku jego istnienia. Początkowo jako partner, a od 2014 roku jako jeden z organizatorów tego przedsięwzięcia, doskonale wpisuje się w jego interdyscyplinarny charakter.

W tym roku blisko 70 pracowników naukowych Collegium Medicum UMK przygotowało łącznie 59 ciekawych warsztatów, pokazów oraz wykładów kierowanych do wszystkich grup wiekowych
wykaz propozycji CM na BFN >>

Podczas tych czterech dni każdy będzie mógł poznać, dotknąć i zobaczyć to, co na co dzień skryte jest w laboratoriach i pracowniach, w których kształcą się nasi studenci.

4 propozycje dołożyli też nasi partnerzy. W tym roku to:
- Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy
- Wydział Nauki Ekonomicznych i Zarzadzania UMK
- Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
- Muzeum Regionalne w Człuchowie

Oprócz zajęć w pracowniach i laboratoriach Collegium Medicum zaprasza również do udziału w Pikniku Naukowo-Rodzinnym organizowanym na Wyspie Młyńskiej na zakończenie dni festiwalowych
w sobotę 27 maja 2017 r. w godz. 12.00 - 20.00.

  • Na Wyspie Młyńskiej - jak co roku - swoje drzwi otworzy Szpital Pluszowego Misia. Studenci Collegium Medicum UMK będą przyjmować wszystkich pluszowych pacjentów! Rannych wyleczymy, zdrowym dodamy otuchy i udowodnimy, że wizyta u lekarza to nic strasznego!
  • Nieco starszych zapraszamy na rozmowy pod wiele mówiącym hasłem „Państwo Płodni” w ramach programu promocji płodności.
  • Wszyscy chętni będą mieć również okazję do zmierzenia ciśnienia oraz poziomu glukozy we krwi.


Podczas czterech dni trwania warsztatów, pokazów i wykładów każdy znajdzie coś dla siebie! Trzeba się jednak spieszyć, bo zainteresowanie - jak co roku - jest większe od liczby dostępnych miejsc.

Przypominamy, że na wszystkie propozycje Collegium Medicum UMK obowiązują ZAPISY prowadzone za pośrednictwem strony https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/ 

Do zobaczenia na festiwalu!

 

Szpital Pluszowego Misia  - logo  Państwo Płodni - logo