Tramwaj zwany pożądaniem

Tramwaj zwany pożądaniem

Tramwaj zwany pożądaniem19 maja 2017 r. w godz. 18:00 - 23:00 po bydgoskich torach będzie kursował wyjątkowy „tramwaj zwany pożądaniem”. W ciągu pięciu godzin będzie go można zlokalizować na trasie Las Gdański - Bałtycka.

Organizator - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland reklamuje wydarzenia jako najlepszą, darmową, mobilną imprezę.

Podczas wspólnej podróży będzie można się dowiedzieć o zagadnieniach z zakresu problematyki zdrowia reprodukcyjnego oraz wszystkiego na temat problematyki dotyczącej zakażeń wirusem HIV i wynikającej z tego nieuleczalnej dotychczas choroby AIDS. Poruszona zostanie tematyka nieświadomego zakażania się wirusem HIV, problemu, który przez większość społeczeństwa jest niedoceniany, a dane z roku na rok niestety alarmują na naszą niekorzyść - z roku na rok przybywa zakażonych.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska

Wydarzenie na fb >>

Tramwaj zwany pożądaniemProjekt skierowany jest przede wszystkim do młodych osób stanowiących obecnie grupę, wśród której zakażenie szerzy się najszybciej. Przede wszystkim ze względu na częściej podejmowane zachowania ryzykowne i brak świadomości możliwych konsekwencji swoich czynów. Główną przyczyną tego stanu upatrujemy w ogromnych brakach w podstawowej wiedzy na temat chorób przenoszonych drogą płciową wśród polskiego społeczeństwa.

Jazdę tym niecodziennym środkiem lokomocji umilać będą najlepsi DJ’e oraz członkowie IFMSA-Poland. Zespół edukatorów składać się będzie ze świetnie przygotowanych studentów medycyny, którzy pełnią funkcję Konsultantów Bezpiecznych Zachowań Seksualnych. Dodatkowo usytuujemy dwa stanowiska informacyjne z materiałami edukacyjnymi, naklejkami z adresem najbliższej placówki, w której można wykonać bezpłatny test na HIV oraz darmowymi prezerwatywami.

Tramwaj zwany pożądaniemPonadto nasi Konsultanci zorganizują quiz, podczas którego uczestnicy będą mogli się sprawdzić stan swojej wiedzy na temat profilaktyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową oraz poprawnego używania prezerwatywy oraz testowania w kierunku HIV.