HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Niepokorne komórki w organizmie

Niepokorne komórki w organizmie

grafika ilustracyjna 10 maja 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. hab. n. med. Marka Foksińskiego pt. „Nowotwory - niepokorne komórki w organizmie” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Problem choroby nowotworowej urósł do miana epidemii naszych czasów. Celem wykładu jest przybliżenie natury komórek nowotworowych, ich pochodzenia oraz wyjaśnienie zagadnień związanych z procesami, które powodują „nieposłuszeństwo” tych komórek względem całego organizmu. Nasza wyprawa rozpocznie się od poznania potencjału komórek macierzystych umożliwiających nasz rozwój osobniczy, możliwość regeneracji naszego organizmu poprzez komórki progenitorowe aż do „niepokornych” komórek nowotworowych. Tymi ostatnimi zajmiemy się dokładniej poprzez pryzmat nieprawidłowości ich budowy, zaburzeń metabolizmu a także wpływu na funkcjonowanie całego organizmu. Być może uda nam się oswoić z chorobą nowotworową i traktować ją jak każdą inną przewlekłą chorobę, z którą warto walczyć.

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów XXI edycji >>

plakat XXI edycji wykładów MEDYCZNA ŚRODA