Memoriał szachowy

Memoriał szachowy

grafika ilustracyjna - gra w szachyW dniach 20-21 maja 2017 r. zapraszamy do udziału w VI Memoriale Szachowym im. Profesora Romana Mariana Bugalskiego o puchar przechodni Prezesa Bydgoskiej Izby Lekarskiej, który odbędzie się pod patronatem prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, Prorektor ds. Collegium Medicum.

Do udziału w turnieju zapraszamy
lekarzy, pracowników ochrony zdrowia, studentów, ich rodziny i przyjaciół.

Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 15 maja 2017 r.

Celem Turnieju jest uczczenie pamięci znanego mikrobiologa i wielkiego pasjonata szachów – Prof. dr. hab. Romana Mariana Bugalskiego oraz popularyzacja szachów w środowisku medycznym.

Profesor Roman Marian Bugalski był związany z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy od chwili utworzenia. Współtworzył Katedrę i Zakład Mikrobiologii. Tu zrobił habilitację. W całej swej działalności dydaktycznej był nauczycielem lekarzy, lekarzy-stomatologów, pielęgniarek, położnych. Był kierownikiem Zakładu Mikrobiologii i Zakażeń Wewnątrzszpitalnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Z Katedrą i Zakładem Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy związany był do końca swoich dni. Zawsze był zainteresowany sprawami Collegium Medicum UMK. Profesor Bugalski lubił ludzi i umiał im to okazywać. W pracy zawodowej wykazywał nieustanną ciekawość świata (nie tylko mikrobiologicznego) i chęć poznawania. Miał wiele pasji, a największymi były: mikrobiologia i szachy.

pdfRegulamin VII Memoriału Szachowego 96,9 KB

Zapisy do Turnieju przyjmuje mgr Kazimierz Jurkiewicz (tel. 600-980-333) lub można się rejestrować na stronie serwisu turniejowego: mariusz.stopel@gmail.com

Memoriał odbędzie się w Zespole Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy, ul. Cicha 59.