Stypendium Prezydenta Bydgoszczy

uroczystość z okazji 671 urodzin miasta BydgoszczyDr n. med. Maciej Nowacki, asystent w Katedrze Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, pracujący pod opieką naukową prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zegarskiego, został uhonorowany przez Prezydenta miasta Bydgoszczy nagrodą - stypendium dla wybitnych młodych naukowców.

Dr n. med. Maciej Nowacki prowadzi badania naukowe nad zjawiskiem rakowatości otrzewnej w zakresie implementacji nowoczesnych i innowacyjnych technik leczenia. Dr Nowacki zaangażowany jest w europejski projekt ewaluacji wieloośrodowej wyników leczenia z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Jest jedynym młodym naukowcem reprezentującym aktualnie polski ośrodek kliniczny zakwalifikowanym jako stypendysta/stażysta pod patronatem ESSO w ramach światowej sekcji chirurgii powierzchni otrzewnej. Ponadto dr Nowacki jest autorem wielu publikacji z zakresu chirurgii onkologicznej i doświadczalnej, a także współorganizatorem konferencji tematycznych.

Wręczenie nagrody odbyło się 21 kwietnia 2017 r. w Filharmonii Pomorskiej w trakcie uroczystości z okazji 671 urodzin miasta Bydgoszczy.

fot. www.bydgoszcz.pl