Medyczna Środa

Medyczna Środa

grafika ilustracyjna „Kot domowy - miłe zwierzątko czy groźny potwór?” 26 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr n. med. Kingi Lis pt. „Kot domowy - miłe zwierzątko czy groźny potwór?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Większość ludzi lubi koty. Mówi się, że ci którzy nie lubią tych zwierząt, nie spotkali jeszcze po prostu właściwego kota na swojej drodze. Jeśli dać kotu trochę wolności i pozwolić na względną niezależność, jest to zwierzę niekłopotliwe do hodowli domowej, wierny towarzysz o zwykle miłym w dotyku futerku, który kojąco mruczy i potrafi wczuć się w nastrój opiekuna. I do tego świetny słuchacz.
Ale jest pewne „ale”... Kot potrafi być niebezpieczny... Dlaczego? Bo można mieć alergię „na kota”, kot może także podzielić się z nami pasożytami, jego pchły mogą nas dotkliwie pokąsać, a pazurki pozostawić niemiłe wspomnienia.
Jak to jest więc z tym kotem?
Czy to miłe zwierzątko czy może groźny potwór?

Serdecznie zapraszamy.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów XXI edycji >>

plakat XXI edycji wykładów MEDYCZNA ŚRODA