HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Goście z Irlandii

Goście z Irlandii

4 kwietnia naszą uczelnię odwiedziła grupa dziennikarzy (Eana O'Calloai reprezentujący Irish Times i Tom Farrell reprezentujący Career News) i doradców zawodowych (Dr Liam Harkin, Conor Hayes, Pauline Cudmore) z Irlandii. 4 kwietnia 2017 r. naszą uczelnię odwiedziła grupa dziennikarzy (Eana O'Calloai reprezentujący Irish Times i Tom Farrell reprezentujący Career News) i doradców zawodowych (Dr Liam Harkin, Conor Hayes, Pauline Cudmore) z Irlandii. Celem wizyty była promocja studiów anglojęzycznych oferowanych przez Collegium Medicum UMK wśród uczniów irlandzkich szkół średnich, a także w irlandzkich mediach.

Goście rozpoczęli swoją wizytę od spotkania z prof. dr. hab. Arkadiuszem Jawieniem, Dyrektorem Centrum Kształcenia w Języku Angielskim CM UMK, a następnie w towarzystwie pracowników Centrum Kształcenia w Języku Angielskim i dwóch studentek z Irlandii zwiedzili Dom Studencki Nr 3. Odwiedzili również Katedrę Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii, a także Katedrę i Zakład Anatomii Prawidłowej, gdzie prof. dr hab. Michał Szpinda, prodziekan Wydziału Lekarskiego, pokazał gościom sale sekcyjne, ćwiczeniowe i wykładowe i opowiedział o nauczaniu anatomii studentów anglojęzycznych.

Irlandczycy byli pod ogromnym wrażeniem warunków zakwaterowania dla studentów, nowoczesnymi możliwościami edukacyjnymi Kliniki Dermatologii i wyposażeniem Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej. Wizyta gości zakończyła się spotkaniem z władzami uczelni – prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyną Odrowąż – Sypniewską, prodziekanem Wydziału Lekarskiego prof. dr. hab. Michałem Szpindą i prof. dr. hab. Arkadiuszem Jawieniem, które przebiegło w sympatycznej atmosferze wymiany informacji o różnicach w systemach edukacji w Irlandii i w Polsce oraz doświadczeń związanych z pobytem studentów irlandzkich w Polsce.

Współorganizatorem wizyty była firma Medical Poland, reprezentowana przez Dyrektora Adama Krawczyka, który działa jako nasz rekruter na terenie Irlandii i Wielkiej Brytanii.

4 kwietnia naszą uczelnię odwiedziła grupa dziennikarzy (Eana O'Calloai reprezentujący Irish Times i Tom Farrell reprezentujący Career News) i doradców zawodowych (Dr Liam Harkin, Conor Hayes, Pauline Cudmore) z Irlandii.   4 kwietnia naszą uczelnię odwiedziła grupa dziennikarzy (Eana O'Calloai reprezentujący Irish Times i Tom Farrell reprezentujący Career News) i doradców zawodowych (Dr Liam Harkin, Conor Hayes, Pauline Cudmore) z Irlandii.