Depresja: problem psychologiczny czy choroba?

Depresja: problem psychologiczny czy choroba?

depresja - grafika ilustracyjna5 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicza pt. „Depresja: problem psychologiczny czy choroba?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Depresja w powszechnej świadomości jest pojęciem odnoszącym się do swoistych problemów i trudności życiowych, i często jest ono nadużywane. Z drugiej strony depresje staje się istotnym problemem medycznym, społecznym i ekonomicznym, jako zaburzenie psychiczne. Wykład „porządkuje” wiedzę, starając się odpowiedzieć na pytania: czym jest depresja? Jakie jest rozpowszechnienie zaburzeń depresyjnych? Jakie są następstwa depresji?

Wystąpienie wpisuje się w obchody jubileuszu 40-lecia funkcjonowania Kliniki Psychiatrii w Bydgoszczy oraz koresponduje z ideą powołania Akademickiego Centrum Walki ze Stresem.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów >>

plakat XXI edycji wykładów MEDYCZNA ŚRODA