Laureatka „Pomysłu na firmę”

dr Beata SzeflerDr n. chem. Beata Szefler, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum w Bydgoszczy została laureatką IV edycji konkursu „Pomysł na własną firmę”, realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK.

Decyzją rektora UMK, po zasięgnięciu opinii Rady ds. Innowacji i Wdrożeń, nagrodzono 4 obiecujące projekty naukowców i studentów UMK, a pomysłem, który uplasował pracownika Collegium Medicum w Bydgoszczy pośród laureatów jest projekt produkcji kosmetyków naturalnych oraz kremów i maści leczniczych.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 77 Rektora UMK przyznane zostały stypendia, mające na celu wsparcie przedsiębiorczości i innowacyjności wśród pracowników, doktorantów i studentów UMK, którzy jako autorzy projektów konkursowych zmierzają do utworzenia spółki spin off lub wesprą komercjalizację wyników badań naukowych i innowacyjny rozwój Uniwersytetu.

Laureaci IV edycji konkursu „Pomysł na własną firmę”  Laureaci IV edycji konkursu „Pomysł na własną firmę”

fot. Adam Zakrzewski (UMK)