Sukces na Scapula Aurea

Sukces na Scapula Aurea

scapula2016 1Studenci Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy odnieśli ogromny, podwójny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea. 4 listopada 2016 r. zweryfikowano rozstrzygnięcie konkursu Scapula aurea, który odbył się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w dniach 3-5 czerwca 2016 r.

Nasi studenci uplasowali się na wysokich pozycjach:

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej:

  • Wawrzyniec Skoczylas

    scapula2016 2

II miejsce w klasyfikacji drużynowej:

  • Mikołaj Czerwiński
  • Karol Górski
  • Maciej Ledziński
  • Wawrzyniec Skoczylas

Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej i drużynowej zdobyli Studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W konkursie zmagali się studenci kierunków lekarskich z 11 ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 30 szczegółów anatomicznych (szpilek) na preparatach utrwalonych w formalinie oraz 40 szczegółów anatomicznych na obrazach RTG, CT i MRI (tzw. dyskoteka anatomiczna). Egzamin testowy obejmował 80 pytań jednokrotnego wyboru i 10 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.

Miło też nam przypomnieć, że w Scapula Aurea nasi studenci w roku 2014 zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a w roku 2015 zarówno studenci polskojęzyczni, jak i anglojęzyczni zdobyli I miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Gratulujemy!