Wesprzyjmy projekt!

Wesprzyjmy projekt!

logo projektu zaprojektowane przez Pawła BędzińskiegoObruni wraca do Afryki” - to nazwa projektu, którego inicjatorkami są studentki Collegium Medicum w Bydgoszczy - Kasia i Natalia. Dziewczyny zainspirowane wcześniejszym pobytem w Afryce w ramach akcji humanitarnej, postanowiły urzeczywistnić kolejny pomysł związany z pomocą potrzebującym w Ghanie.

Celem projektu jest dostarczenie sprzętu medycznego oraz przeprowadzenie intensywnego szkolenia z diagnostyki i podstaw medycyny ratunkowej dla ochotników z pogotowia ratunkowego w Ghanie.

Projekt trafił na platformę crowdfundingową
(crowdfunding to finansowanie społecznościowe), gdzie studentki zbierają fundusze na jego realizację. Sprzęt medyczny i szkolenie to tylko jedna z zaplanowanych przez ambitne dziewczyny akcji.

Więcej informacji oraz możliwość wsparcia projektu znajduje się pod adresem:
https://polakpotrafi.pl/projekt/obruni-wraca-do-afryki 
 
Kasia jest absolwentką kierunku ratownictwo medyczne na naszej uczelni, gdzie aktualnie studiuje zdrowie publiczne. W trakcie studiów pracowała już w Afryce jako koordynator projektów medycznych. Natalia również jest absolwentką ratownictwa medycznego w Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie aktualnie studiuje pielęgniarstwo. Ratowniczki chcą wykorzystać dotychczasowe umiejętności wyniesione ze studiów, wspierając społeczność Ghany.

obruni Natalia obruni Kasia