II Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu dla Szkół i Uczelni

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu dla Szkół i Uczelni

egipska pieknoscW imieniu Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy zapraszamy na półfinał II Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu dla Szkół i Uczelni "Czerwona szminka". Konkurs skierowany jest do uczniów, studentów i słuchaczy placówek o kierunkach - kosmetologia, wizaż, stylizacja, charakteryzacja itp.

Tematem II Edycji Mistrzostw „Czerwona szminka” jest
EGIPSKA PIĘKNOŚĆ”.

Makijaż powinien nawiązywać do symboli oraz estetyki czasów starożytnych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik i produktów.

Warunkiem udziału w mistrzostwach jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.estheticshow.pl/czerwona-szminka, zawierającego m.in.:

  • zdjęcie modelki przed wykonaniem makijażu
  • zdjęcie modelki po wykonaniem makijażu - oczy otwarte
  • zdjęcie modelki po wykonaniem makijażu - oczy zamknięte
  • zdjęcie całej sylwetki z wykonaną stylizacją
  • krótki opis wizji i inspiracji wykonanego makijażu

Uczestnik zobowiązany jest do wniesienia opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 zł.

Uwaga! Załączone zdjęcia nie mogą być poddane obróbce graficznej.

Przed przystąpieniem do rejestracji prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Szkoła przeprowadzająca eliminacje na podstawie zgłoszeń wyłoni od sześciu do dziesięciu osób, które zaprezentują swoje prace podczas lokalnego półfinału.

Miejsce, w którym przeprowadzony zostanie konkurs, to budynek Collegium Medicum w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 13-15. Rozpoczęcie 5 listopada 2016 r. o godz. 11:00.

Zasady lokalnego finału Mistrzostw „Czerwona szminka” wymagają od uczestników samodzielności i zaangażowania. Finaliści realizują swoją wizję poprzez stylizację zaproszonej przez siebie modelki przy użyciu własnych produktów. Czas przeznaczony na wykonanie makijażu konkursowego to 45 minut. Stylizacja i fryzura mogą być wykonane wcześniej.

Laureaci I miejsca każdej ze Szkół zostaną zaproszeni do WIELKIEGO FINAŁU II Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu dla Szkół i Uczelni „Czerwona szminka”, podczas jesiennej, V Edycji ESTHETIC SHOW 2016, w dniach 26-27 listopada 2016 r. w CENTRUM EXPO XXI w Warszawie.

Szczegółowe informacje:
Katedra Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej
dr n. o zdr. Elżbieta Kaczmarek-Skamira