Nietypowa operacja urologiczna

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, kierownik Katedry Urologii Collegium Medicum UMK, przy współudziale specjalistów urologów prof. Marcina Słojewskiego (Szczecin) i prof. Piotra Chłostasurgery 688380 1920 (Kraków) wziął udział w nietypowej operacji transmitowanej na żywo. Operacja miała miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim CM UJ w Krakowie i była transmitowana na żywo do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie równolegle odbywał się coroczny kongres Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Operacja jak mówią sami lekarze, stanowiła szczyt możliwości urotechnologii. Odbyła się drogą laparoskopii i dotyczyła dziedziny uroonkologii.