Nagrody marszałka 2016

Nagrody marszałka 2016

22 czerwca 2016 r. w trakcie uroczystej gali zostały wręczone Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Laureaci już po raz szesnasty odebrali prestiżowe wyróżnienia przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci Collegium Medicum UMK. Nagrody otrzymali:

  • nagroda marszałka 2016 Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, dr n. med. Marta Pokrywczyńska, lek. Maciej Nowacki, dr n. med. Tomasz Kloskowski, dr n. med. Arkadiusz Jundziłł, jako zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej w Katedrze Urologii Wydziału Lekarskiego – za cykl prac naukowych „Medycyna regeneracyjna leczeniem przyszłości”. W Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej prowadzone są badania naukowe mające na celu opracowanie nowatorskich metod terapeutycznych z wykorzystaniem terapii komórkowych oraz celowego leczenia molekularnego. Badania te umożliwiły powstanie cyklu prac naukowych opublikowanych w 2015 roku w międzynarodowym oraz polskich czasopismach o światowym zasięgu. Systematycznie wzrasta liczba cytowań. Istotnym osiągnięciem jest także prezentacja efektów dotychczasowych prac na najważniejszych światowych konferencjach i sympozjach.

  • nagrody marszałka 2016
  • Prof. dr hab. n. med. Mariusz Dubiel – za prowadzenie renomowanej Kliniki Medycyny Matczyno-Płodowej, Ginekologii i Neonatologii (Katedra Położnictwa, Wydział Nauk o Zdrowiu). Prof. Mariusz Dubiel jest cenionym specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa. Swoją pracą przyczynił się do rozwiązania wielu skomplikowanych problemów medycznych, dotykających kobiety w ciąży. Profesor Mariusz Dubiel wykorzystuje najnowocześniejsze metody leczenia i upowszechnia polskie dokonania medyczne w kraju i za granicą. Dzięki temu klinika, którą kieruje, jest jednym z najnowocześniejszych i największych oddziałów tej specjalności w Polsce.

  • Fundacja Medici Homini – za działalność fundacji, zrzeszającej wolontariuszy chętnych do pracy w ośrodkach misyjnych. Celem Fundacji Medici Homini jest niesienie pomocy medycznej i materialnej mieszkańcom najodleglejszych zakątków świata, na co dzień pozbawionym dostępu do opieki lekarskiej. Misją organizacji jest również propagowanie idei pomocy humanitarnej, rozwój profilaktyki zdrowotnej, działanie przeciw uzależnieniom i patologiom społecznym w krajach rozwijających się oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy krajów Trzeciego Świata. Lekarze i wolontariusze Medici Homini odbywali misje medyczne m.in. w Nepalu, Gwatemali, Gambii, Ugandzie i Czadzie.

Wyróżnienie w kategorii ochrona zdrowia otrzymał:

  • Zespół Collegium Medicum UMK w składzie: dr inż. Ewa Szymelfejnik, prof. Maciej Świątkowski, prof. Roman Cichon, Monika Ameryk, Agnieszka Augustyniak – za realizację Wojewódzkiego Programu Zapobiegania Niedożywieniu, Nadwadze i Otyłości Poprzez Poprawę Żywienia u Dzieci Klas 1-3 (w wieku 6-9 lat) Szkół Podstawowych z regionu.

Gratulujemy.


fot. Mikołaj Kuras (www.kujawsko-pomorskie.pl)