Pożegnanie pracownika naukowego

Pożegnanie pracownika naukowego

dr Jolanta Domaniewska, prof. Jan Styczyński 17.05.201617 maja 2016 r. Prorektor ds. Collegium Medicum UMK uroczyście pożegnał odchodzącego na emeryturę, wieloletniego pracownika naukowego uczelni, dr n. hum. Jolantę Domaniewską, kierownika Studium Medycyny Społecznej CM.

Pani doktor Domaniewska pracowała zawodowo 41 lat, w tym od 1985 roku w Akademii Medycznej w Bydgoszczy, późniejszym Collegium Medicum UMK - jako nauczyciel akademicki. Była promotorem 33 prac magisterskich i 6 prac licencjackich. Od 1991 r. pełniła funkcję kierownika międzywydziałowego Studium Medycyny Społecznej. Przez te lata była wzorowym pracownikiem, wykonującym swoje zadania wyjątkowo rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem.

Pani doktor angażowała się w życie Uczelni jako członek Senatu Uczelni, Rady Collegium Medicum, Komisji Oceniającej Uniwersytetu, Komisji Programowo-Dydaktycznej. Była członkiem Komisji BHP oraz Komisji Socjalnej, a przez 8 lat - Przewodniczącą Związku Zawodowego Pracowników Collegium Medicum.

Jako kierownik studium organizowała proces dydaktyczny z przedmiotów: socjologia, filozofia i etyka wykładanych przez pracowników Studium na wszystkich Wydziałach Collegium Medicum. Będąc wykładowcą, przez okres 28 lat, była sumiennym pracownikiem, starającym się swoją postawą wpływać na wychowanie młodzieży.

dr Jolanta Domaniewska, prof. Jan Styczyński 17.05.2016  dr Jolanta Domaniewska, prof. Jan Styczyński 17.05.2016

fot. Łukasz Gorzelak