HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Konkurs Prix Galien Polska

Konkurs Prix Galien Polska


Prix Galien PolskaDo 30 czerwca 2016 r. trwa nabór wniosków w ramach IV edycji konkursu Prix Galien Polska. Celem konkursu jest promocja innowacyjności w farmacji i medycynie. Zgłoszenia do konkursu mogą składać innowacyjne firmy farmaceutyczne, naukowcy i instytucje badawcze oraz producenci wyrobów medycznych i rozwiązań IT dla medycyny.

Zgodnie z informacjami organizatorów zgłoszenia można składać w następujących kategoriach:

 • Innowacyjny produkt leczniczy (poniżej podkategorie):
  • Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym
  • Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym
  • Innowacyjna szczepionka
  • Innowacyjny sierocy produkt leczniczy
 • Innowacyjne odkrycie naukowe
 • Innowacyjny wyrób medyczny
 • Innowacyjne kampanie zdrowotne.

HISTORIA PRIX GALIEN

Prix Galien ufundował w 1970 roku we Francji farmaceuta Roland Mehl z intencją promowania znaczących i najbardziej przełomowych postępów dokonanych w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Z biegiem lat, nagroda zyskała prestiż i uznanie w wielu krajach. Obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie farmacji i medycyny, którego ranga jest porównywana do Nagrody Nobla.

Nazwa Prix Galien pochodzi od imienia Klaudiusza Galena, greckiego ojca farmacji i medycyny, utalentowanego eksperymentatora, anatoma i filozofa, którego odkrycia wywarły bardzo duży wpływ na rozwój nauki. Nagroda przyznawana jest firmom i jednostkom, które rozumieją potrzebę inwestowania w badania, najnowszą technologię i innowacyjne produkty lecznicze i wyroby medyczne. Zgodnie z tradycją, w Kapitule Konkursowej zasiadają czołowi naukowcy, posiadający niepodważalną wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby ocenić zgłaszane innowacje.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w wielu krajach m.in.: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, RPA oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od 2012 roku konkurs odbywa się również w Polsce. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego pdfregulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora http://www.prixgalien.pl