Nasza absolwentka Pielęgniarką Roku 2015

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie ogłosiło listę laureatów tegorocznego finału konkursu „Pielęgniarka Roku 2015". II miejsce w tym prestiżowym, ogólnopolskim konkursie, zdobyła mgr Renata Grabowska, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego, pracująca w Klinice Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Renata Grabowska ukończyła Medyczne Studium Pielęgniarskie w Inowrocławiu oraz studia na kierunku pielęgniarstwo w Collegium Medicum UMK i specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla pielęgniarek i pacjentów oraz zajęcia ze studentami kierunku pielęgniarstwo i położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy. Ze szpitalem Biziela związana jest od 20 lat.

Szpital Biziela Bydgoszcz Renata Grabowska