Niecodzienny zabieg w Bizielu

Niecodzienny zabieg w Bizielu

SzU2 panorama

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy przeprowadzono niecodzienny, podwójny zabieg ratujący życie matki i jej nienarodzonego dziecka.

15 kwietnia 2016 r. do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy została przyjęta pacjentka w 35 tygodniu ciąży z objawami krwotoku wewnątrzczaszkowego. Badania wykazały pęknięcie tętniaka mózgu. Żeby ratować zarówno matkę, jak i jej nienarodzone dziecko, lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie jednocześnie dwóch zabiegów - cesarskiego cięcia oraz zamknięcia tętniaka mózgu. Na sali operacyjnej Oddziału Neurochirurgii w tym samym czasie zespół neurochirurgów otwierał czaszkę pacjentki, aby założyć zacisk na tętniaka, a zespół ginekologów i położników odbierał poród wykonując cesarskie cięcie.

Obydwa zabiegi zakończyły się sukcesem. Mama i dziecko czują się bardzo dobrze! Mały Antoni jest pierwszym dzieckiem w Szpitalu Biziela, urodzonym na Oddziale Neurochirurgii.

Zespół  neurochirurgów poprowadził ordynator Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii dr n. med. Andrzej Swincow, a położników - prof. dr hab. n. med. Marek Grabiec, kierownik Katedry Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej.

Informacja o tym niecodziennym, podwójnym zabiegu została wyemitowana m.in. TVN24