Memoriał szachowy

Memoriał szachowy

szachyW dniach 21-22 maja 2016 r. zapraszamy do udziału w VI Memoriale Szachowym im. Profesora Romana Mariana Bugalskiego o puchar przechodni Prezesa Bydgoskiej Izby Lekarskiej. Do udziału w turnieju zapraszamy lekarzy, pracowników ochrony zdrowia, studentów, ich rodziny i przyjaciół.

Memoriał odbędzie się w Zespole Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy, ul. Cicha 59.

Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 15.05.2016 r.

Celem Turnieju jest uczczenie pamięci znanego mikrobiologa i wielkiego pasjonata szachów – Prof. dr hab. Romana Mariana Bugalskiego oraz popularyzacja szachów w środowisku medycznym. Profesor Roman Bugalski był związany z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy od chwili utworzenia. Współtworzył Katedrę i Zakład Mikrobiologii. Tu zrobił habilitację. W całej swej działalności dydaktycznej był nauczycielem lekarzy, lekarzy-stomatologów, pielęgniarek, położnych. Był kierownikiem Zakładu Mikrobiologii i Zakażeń Wewnątrzszpitalnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu, ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Z Katedrą i Zakładem Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy związany był do końca swoich dni. Zawsze był zainteresowany sprawami Collegium Medicum UMK. Profesor Roman Bugalski lubił ludzi i umiał im to okazywać. W pracy zawodowej wykazywał nieustanną ciekawość świata (nie tylko mikrobiologicznego) i chęć poznawania. Miał wiele pasji, a największymi były: mikrobiologia i szachy.

Regulamin VI Memoriału Szachowego >>

Zapisy do Turnieju przyjmuje mgr Kazimierz Jurkiewicz (tel. 600-980-333) lub można się rejestrować na stronie serwisu turniejowego: mariusz.stopel@gmail.com.
Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 15.05.2016 r.

Serdecznie zapraszamy.