Diagnostyka laboratoryjna a transplantacja

Cykl wykładów „Diagnostyka laboratoryjna w transplantacji szpiku u dzieci" plakatStudenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza na cykl wykładów „Diagnostyka laboratoryjna w transplantacji szpiku u dzieci". Będą one prowadzone w kwietniowe czwartki (7, 14, 21, 28) o godz. 18.00 w Budynku Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Pierwszy wykład „Transplantacja szpiku, co to takiego?” odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00. Poprowadzi go prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński.

Dla kogo?
Wykłady kierowane są do osób związanych z służbą zdrowia, m.in. studentów kierunków medycznych (analityka medyczna, lekarski, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne), lekarzy, pielęgniarek, pracowników administracji szpitali oraz innych osób zainteresowanych.

Cel projektu
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczestników o specjalistyczną wiedzę z zakresu hematoonkologii i transplantologii z uwzględnieniem wykonywanych badań laboratoryjnych. Uczestnicy spotkań będą mogli zgłębić wiedzę dotyczącą diagnostyki chorób układu krwiotwórczego, kwalifikacji chorych do przeszczepu oraz dowiedzieć się jak wygląda transplantacja szpiku, dzięki ekspertom biorącym udział w wydarzeniach.

Wykładowcy biorący udział w projekcie to m.in. prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński, dr n. med. Robert Dębski, dr n. med. Katarzyna Skonieczka, dr n. med. Krzysztof Czyżewski, dr n. med. Małgorzata Kubicka oraz dr n. med. Beata Kuryło-Rafińska.

Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na FB >>