Wizyta kandydatów na studia anglojęzyczne z Irlandii

wizyta kandydatów na studia z Irlandii 18.03.2016W dniach 18-19 marca 2016 r. Collegium Medicum UMK współorganizując obchody Bydgoskich Dni Św. Patryka gościło grupę kandydatów na studia anglojęzyczne wraz z rodzicami oraz innych gości z Irlandii.

Galeria zdjęć >>

18 marca 2016 r.
Powitanie Gości z Irlandii/ zwiedzanie obiektów Collegium Medicum

• Spotkanie w Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK:
    kandydaci na studia anglojęzyczne mogli uzyskać informacje o Collegium Medicum, studiach w naszej uczelni i życiu studenckim w Bydgoszczy podczas spotkania z prof. dr. hab. n. med. Arkadiuszem Jawieniem - Dyrektorem Centrum Kształcenia w Języku Angielskim CM UMK, pracownikami Centrum Kształcenia w Języku Angielskim CM UMK oraz przedstawicielkami studentów I roku z Irlandii. Prof. dr hab. Arkadiusz Jawień odpowiadał na pytania kandydatów oraz ich rodziców. Goście z Irlandii zwiedzili Dom Studencki nr 3, odwiedzili Katedrę Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii oraz Katedrę i Zakład Anatomii Prawidłowej.
  • Tego samego dnia odbyła się projekcja filmu "Easter Rising project" w Cafe Kino przy ul. Długiej.

19 marca 2016 r.

• Świętowanie rozpoczęto mszą św. w Katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, która celebrowana była w języku angielskim. Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy przy współpracy z Katedrą i Zakładem Muzykoterapii Collegium Medicum zapewnił oprawę muzyczną mszy św., podczas której obecni byli m.in. Goście z Irlandii, przedstawiciele władz Collegium Medicum oraz pracownicy Collegium Medicum.
  • Obchody Bydgoskich Dni Św. Patryka uroczyście otworzył na Starym Rynku p. Rafał Bruski - Prezydent Miasta, p. James Kilcourse - konsul Irlandii, p. prof. Arkadiusz Jawień – Dyrektor Centrum Kształcenia w Języku angielskim CM UMK, p. Adam Krawczyk – Medical Poland oraz p. Karol Słowiński - ByLOT. Goście oraz studenci mogli wspólnie bawić się podczas koncertu zespołu "Żuki" a także przejechać ulicami Starego Miasta double-deckerem do hotelu Mercure Sepia, gdzie wspólny czas uświetnił koncert muzyków i artystów Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz koncert muzyki rockowej zespołu "Żuki".