Szpital Uniwersytecki nr 2 wysoko w rankingu

ranking szpitaliSzpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy w najnowszym Rankingu Szpitali Publicznych, przygotowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, zajął 11 miejsce w Polsce, w kategorii szpitali o kontrakcie powyżej 70 mln zł rocznie.

Ranking został opracowany na podstawie sprawozdania finansowego za 2014 r. i oparty na trzech głównych elementach: efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ 2014/2013. Biorąc pod uwagę podane wskaźniki szpital uzyskał w swojej kategorii najlepszy wynik spośród wszystkich szpitali w województwie kujawsko-pomorskim.

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest firma Magellan zaś weryfikacji danych finansowych dokonała spółka Deloitte Polska. Tworząc ranking opierano się na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych szpitali za rok 2014.