Stypendia MNSiW przyznane

ministerstwo nauki logoW gronie tegorocznych laureatów stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znaleźli się doktoranci i studenci z Collegium Medicum UMK.

Nagrodzeni w kategorii doktorantów:

• mgr Anna Klimaszewska-Wiśniewska z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii Wydziału Lekarskiego,
  • mgr Tomasz Wandtke z Zakładu Genoterapii Wydziału Lekarskiego.

Nagrodzeni studenci:

• Łukasz Buchholz, student VI roku kierunku lekarskiego,
  • Michalina Kołodziejczak, studentka V roku kierunku lekarskiego,
  • Julia Maria Kubica, studentka VI roku kierunku lekarskiego.

Łącznie za wybitne osiągnięcia nagrodzono 744 studentów i 79 doktorantów. W przypadku studentów stypendium wynosi 15 tys. zł, a dla doktorantów – 25 tys. zł. Na rok akademicki 2015/2016 rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1.902 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1.223 wnioski studentów i 679 wniosków doktorantów.

Stypendystom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o stypendiach na stronie Ministerstwa >>