Medyczna Środa

Medyczna Środa

grafika ilustracyjna28 października 2015 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na otwarty wykład dr n. med. Aleksandry Woderskiej z Katedry Chirurgii Ogólnej i Transplantologii pt. „Przeszczepianie nerek od dawców żywych: przeszczepienia rodzinne, krzyżowe i łańcuchowe" w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Ludzie jeśli mogą uratować życie, zapewne zrobią to. Nie trzeba jednak pomagać całej ludzkości. Można pomóc ludzkości sobie najbliższej. Twój bliski oczekuje na przeszczepienie nerki? Średni czas oczekiwania na Krajowej Liście Oczekujących wynosi 9 miesięcy. Pomyśl o przeszczepieniu rodzinnym.
Znasz swój numer PIN, a wiesz jaką masz grupę krwi? Grupa krwi jednak nie jest zgodna z grupą twojego bliskiego i nie możesz oddać nerki? Przyjdź, by dowiedzieć się na czym polegają przeszczepienia krzyżowe i łańcuchowe.
Dowiedz się czegoś nowego. I daj sobie szansę zostać bohaterem.
Nie jesteś bezpośrednio związany z tematem transplantacji? To nic. Przyjdź przyjąć cotygodniową dawkę medycznej wiedzy. Wiedzy nie przedawkujesz.

Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp wolny.

Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>

Zdjęcia z wykładów XVIII edycji >>