Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

drugie zycie logo23 października 2015 r. o godz. 11:00, na kilka dni przed Światowym Dniem Donacji i Transplantacji (26 października), odbędzie się konferencja inaugurująca świadomą donację w województwie kujawsko-pomorskim.

Na konferencji obecni będą:

  • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Włodarczyk, kierownik Katedry Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Collegium Medicum UMK, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Transplantologii Klinicznej, główny ekspert medyczny kampanii,
  • osoby po przeszczepieniu, wspierające akcję,
  • zaproszeni goście honorowi, patronujący kampanii „Drugie życie”,
  • Marta Andrzejewska - rzecznik prasowy Fresenius Medical Care Polska, przedstawiciel organizatora akcji.

Po konferencji odbędzie się symboliczne rozdanie oświadczeń woli przez młodzież, która zakwalifikowała się do kampanii „Drugie życie” w województwie kujawsko-pomorskim.

Celem kampanii jest promowanie przeszczepiania narządów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, informowanie o korzyściach przeszczepów oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju.

Więcej informacji o kampanii http://drugiezycie.eu/  

Konferencja odbędzie się w Sali Konferencyjnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 (Budynek Główny, parter).