Dni orientacyjne Erasmusa

Erasmus plus logo W dniach od 28 września do 9 października 2015 r. pięć bydgoskich uczelni, w tym Collegium Medicum UMK, zorganizowały Dni Orientacyjne dla studentów, którzy przyjechali do Bydgoszczy w ramach programu Erasmus+.

W semestrze zimowym na naszą uczelnię przyjechało 35 osób, które będą studiowały na kierunkach: lekarskim, dietetyce, fizjoterapii i pielęgniarstwie. Studenci pochodzą m. in. z Włoch, Grecji, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Portugalii. Collegium Medicum UMK przewidziano dla nich bogatą ofertę dydaktyczną oraz zajęcia specjalne prowadzone w języku angielskim. Dodatkowo, w trakcie trwania semestru będą oni mieli okazję uczestniczenia w kursie języka polskiego organizowanego przez uczelnię.

W ramach Dni Orientacyjnych zorganizowano dla studentów m. in. spotkanie w Urzędzie Miasta oraz zwiedzanie Bydgoszczy. Przygotowany dla przyjezdnych studentów program obfitował w szereg ciekawych spotkań i wykładów.

Erasmus + Orientation Days 2015 - spotkanie w Urzędzie Miasta Bydgoszczy

fot.: www.bydgoszcz.pl