HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Pomagają Nepalowi

Pomagają Nepalowi

wolontariusze Collegium Medicum UMK w Nepalu 1Kamila i Karol, studenci VI i V roku kierunku lekarskiego na naszej Uczelni, pojechali do Nepalu, aby zrealizować swój własny program wolontaryjny, opierający się na edukacji prozdrowotnej. Podróż do Azji odbywają juz trzeci raz, a do Nepalu drugi.

Jak sami mówią - „podczas każdego wyjazdu staramy się zostawić odwiedzane przez nas miejsca odrobinę lepszymi”. Realizują ten cel poprzez wykorzystywanie zdobytej w trakcie studiów wiedzy medycznej. Ich program edukacyjny obejmuje szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, HIV/AIDS oraz innych chorób infekcyjnych i przenoszonych drogą płciową, a także budowy żeńskiego układu rozrodczego, antykoncepcji i metod planowania rodziny. Swoje zajęcia kierują oni głównie do dzieci i młodzieży szkolnej w społecznościach pozbawionych dostępu do podstawowej wiedzy medycznej. Na przestrzeni ostatnich trzech lat pracowali z dziećmi z indyjskiego sierocińca, z ofiarami handlu ludźmi w Malezji oraz uchodźcami z Birmy i Tybetu. Obecnie, po trzęsieniu ziemi w Nepalu, wrócili do tego kraju, aby rozwijać swój projekt i wspierać lokalną społeczność. W tym roku, oprócz edukacji prozdrowotnej, planują także szczegółowo udokumentować zniszczenia oraz proces odbudowy kraju, a także zrobić dokładny rekonesans potrzeb medycznych mieszkańców terenów wiejskich w Nepalu pod kątem ewentualnego przyszłorocznego powrotu.

Opowieści z Nepalu można znaleźć na stronie Kamili i Karola: www.kk4life.com  

wolontariusze Collegium Medicum UMK w Nepalu 3  wolontariusze Collegium Medicum UMK w Nepalu 4  wolontariusze Collegium Medicum UMK w Nepalu 2