Nagrody Marszałka 2015

wręczenie nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - prof. Kornelia Kędziora-KornatowskaProfesor Kornelia Kędziora-Kornatowska otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej. Kierowane przez nią zespoły prowadzą badania m.in. na temat stresu oksydacyjnego będącego przyczyną chorób cywilizacyjnych, nowotworowych i neurodegeneracyjnych.

uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego -  prof. Tomasz DrewaProfesor Tomasz Drewa został doceniony za wdrożenie laparoskopowych metod operacyjnego leczenia schorzeń onkologicznych u osób w podeszłym wieku oraz przeprowadzenie pierwszego w regionie zabiegu wszczepienia implantu sztucznego zwieracza cewki moczowej. Uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zwieńczyła oficjalne uroczystości w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody oraz wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach.

uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - prof. Janusz StaneckiW kategorii Kultura nagrodę otrzymał również Profesor Janusz Stanecki - prodziekan Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, założyciel i dyrygent Chóru Collegium Medicum UMK za całokształt działalności artystycznej, naukowo-dydaktycznej oraz organizacyjnej w dziedzinie kultury.

Więcej informacji o Nagrodach Marszałka >>

fot. Andrzej Goiński