Memoriał szachowy

Memoriał szachowy

szachyW dniach 30-31 maja 2015 r. zapraszamy do udziału w V Memoriale Szachowym im. Prof. Romana Mariana Bugalskiego o puchar przechodni Prezesa Bydgoskiej Izby Lekarskiej, który odbędzie się pod patronatem prof. dr. hab. Jana Styczyńskiego, Prorektora ds. Collegium Medicum.

Memoriał odbędzie się w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej w Bydgoszczy przy ul. Powstańców Warszawy 11.

W Memoriale mogą uczestniczyć lekarze, pracownicy ochrony zdrowia, studenci, ich rodziny i przyjaciele.
Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 20.05.2015 r.

Regulamin turnieju >>

Celem Memoriału jest uczczenie pamięci znanego mikrobiologa i wielkiego pasjonata szachów – prof. dr. hab. Romana Mariana Bugalskiego oraz popularyzacja szachów w środowisku medycznym. Z roku na rok przybywa uczestników; w ubiegłorocznym IV Memoriale było ich 90.

Prof. Roman Marian Bugalski był związany z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy od chwili utworzenia. Współtworzył Katedrę i Zakład Mikrobiologii. Tu uzyskał habilitację. W całej swej działalności dydaktycznej był nauczycielem ponad 30. roczników lekarzy, pielęgniarek i położnych. Był kierownikiem Zakładu Mikrobiologii i Zakażeń Wewnątrzszpitalnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Z Katedrą i Zakładem Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy związany był do końca swoich dni. Prof. Roman Marian Bugalski lubił ludzi i umiał im to okazywać. W pracy zawodowej wykazywał nieustanną ciekawość świata (nie tylko mikrobiologicznego) i chęć poznawania. Miał wiele pasji, a największymi były: mikrobiologia i szachy.

Serdecznie zapraszamy.